História

Predseda klubu: Mgr. Peter Macinský
Mobil, WhatsApp, Viber: 0903 444 721

Bojovým umeniam sa venujem viac ako 40 rokov. V mladosti som prešiel športovým karate, súťažami v športovom zápase kumite a tiež súťažami v súbornom cvičení kata. Po skončení aktívnej športovej činnosti v roku 1990, som pokračoval ako tréner karate a sebaobrany. Táto aktivita trvá až do súčasnosti. Karate je  životný štýl, spôsob života, ktoré môžete cvičiť celý život a v každom veku.Bojové umenia poskytujú komplexný systém , ktorý precvičí cele telo,naučí pracovať s energiou, naučiť sa využiť strečing,použiť správne dýchanie,ktoré je dôležité pri každom bojovom prvku.Toto všetko sa dá využiť pre všetkých ľudí,ktorí chcú žiť zdravo,mať veselú myseľ a cítiť sa fit.

Karate Klub MEDVEĎ som založil v roku 1993 v Bratislave,kde sme sa venovali hlavne športovému karate.

Od roku 2003 som rozbehol aktivity v Modre, kde sme sa venovali tradičnému karate .

Dňa 21.2.2019 sme založili Občianske Združenie Karate Klub MEDVEĎ.

Karate Klub MEDVEĎ je znovu v mestečku Modra , kde sa venujeme hlavne športovému karate a to najmä deťom,

možno niektoré z nich sa prebojuje až na olympiadu.

Našej generácií sa o tom mohlo len snívať.Karate sa konečne stalo olympijskym športom.Premieru bude mať v roku 2020 v Tokiu , kde
karatistov prichýli tokijská hala Nippon Budokan.

Dňa 15. marca 2019 na zasadnutí Výkonného výboru Slovenského zväzu karate, bol Karate klub Medveď prijatý za provizórneho člena SZK.

SZK – Slovenský Zväz Karate www.karate.sk

Logo BUK

Dňa 28.4.2019 sa Karate Klub MEDVEĎ ,stal riadnym členom Bratislavskej Únie Karate /BÚK/ členstvo klubu bolo , schválené konferenciou BÚK.

BÚK – Bratislavská Únia Karate www.karatebuk.sk

Dňa 23. júna 2019 bol na Konferencii SZK  Karate klub MEDVEĎ prijatý za riadneho člena Slovenského zväzu karate.

Dňa 29.9.2019 sa Karate Klub MEDVEĎ v novej ére po založení Občianskeho Združenia 21.2.2019 v športovom karate zúčastnil prvej súťaže I.Kolo Bratislavského pohára BUK vo Viničnom  , kde pretekár Erik Ženiš získal striebornú medailu v kategórii kata juniori 16-17 roční ako prvú medailu za Karate Klub MEDVEĎ.