Oznamy a Tréningy

1. POZOR,POZOR!!!

2. Z dôvodu KORONA VIRUS Mesto Modra zrusilo od 9.3.2020 všetky aktivity

3. v Meste Modra,teda sú zrušené tréningy až do odvolania!!!

4.

1,Karate pre rodičov,starých rodičov a pre všetkých Modranov!!!

Od 4.Februára  2020,Základný   kurz – 1,5 hod týždenne.

Záujemcovia sa môžu ešte prihlásiť !!!

Každý utorok od 18 hod – do 19,30 hod,

v Centre Voľného času v Modre.

Úvod:
Ked som sa stretával s ľuďmi hlavne v Modre, s rodičmi, detí ktoré, prihlásili na klasické Karate a tiež so starými rodičmi a aj s ostatnými Modranmi, tak každý
z nich, čo som s nimi hovoril mi povedal , že má  nejaký problém z chrbticou,platničkami,kolenami,bedrami, že nevie ako správne dýchat a bojí sa že sa môže pri páde zranit.Tiež že , je stále v strese , musí pracovať , cestovať v dopravnej špičke do Bratislavy a späť.
Po dlhšej úvahe som sa rozhodol , že pripravím kurz pre rodičov,starých rodičov a všetkých Modranov.
Karate sa venujem 42 rokov.Vo svojich počiatkoch som sa pripravoval na sútaže, tak ,že sme vela cvičili techniky karate,posilovali,venovali sa atletike,udierali do
boxerskych vriec.
Bol to vrcholový šport,ktorému sme museli dat aj svoju daň v podobe zraneni,vyčerpanosti, opotrebovanosti celého organizmu.
Vtedy ma prvykrát napadlo, že ak existuje rýchly pohyb protipólom, je pomalý pohyb.Ak existuje totálna vyčerpanosť organizmu musi existovat aj spôsob ako dať svoje unavené telo do poriadku.Tak som sa začal venovat taichi,chikungu,cinskej masazi,rôznym formám regenerácii , v celej jej šírke a hlbke.
Aby som bol v rovnováhe,a byť znovu pripravený podať maximalny športový výkon.
Začal som davať dokopy jednotlivé cvičenia, ktoré mi pomáhali sa vrátit naspät do víru maximálnej trénovanosti vrcholového športu.Veľa som študoval, skúšal , trénoval ,rozmýšlaľ a zdokonaloval vsetky cvičenia.Tak som dal dokopy jednotlivé zostavy   cvikov vhodných na tú ,ktorú čast tela.Aby dobre fungovala a bola pripravená na maximálny výkon pre sútažnú činnost ale i na bežný život obyčajného človeka.
Čo obsahuje tento kurz a pre koho je určený?

Je to systém špecialnych cvikov a jednotlivých zostáv,ktoré precvičia organizmus do poslednej šlachy a svalu.
Je určený pre každého,kto má nejaky problém s chrbticou,platničkami,kolenami,bedrami,šlachami a uvolnenosťou klbov.Pre čoveka,ktorý už zabudol ako správne dýchať,prečo sa cíti stale bez energie a je stále v časovom strese.

Kedy začneme a ako dlho bude kurz prebiehať?

Začneme 4.februára , Každý utorok 1,5 hod týždenne ,Základný kurz .
Ako správne dýchať?
Každé dieťa do 3 rokov vie správne a prirodzene dýchat, potom to stratí a prejde na povrchne dychanie.My sa naučíme vrátiť sa naspäť tam kde sme vedeli dýchať ako dieťa.
Ako sa naučiť získať energiu , potrebnu pre náš život?

Špecialne cviky , ktoré sa tu naučíme nám budú slúžiť na generovanie energie,ktorú sme stratili naším západným životným štýlom.

Čo robiť aby sme boli pozitívne naladení?

Tento špecialny kurz Vám dá okrem pripravenosti precvičiť celé telo aj schopnosť byť stále v dobrej nálade.
Ak budete vy v poriadku , aj Vaša rodina a deti budú v dobrej nálade, ktorú prenesiete na všetkých okolo.

Kontakt:

0903444721 mobil,whatsap, viber,
karateklubmedved@gmail.com
Záver:
Ak máte seriózny záujem o účasť na kurze pošlite mail,alebo zavolajte na mobilne číslo,kde sa dozviete dalšie detaily ohľadom kurzu,

s pozdravom Mgr.Peter Macinsky, Predseda Klubu

2, Nábor nových členov pre klasické karate / detí , žien a mužov /

je každý piatok od 18 hod na ZŠ Vajanského.

3,Cvičenci deti, muži a ženy , ktorí sa chcú venovať zápasu ,na tréningoch , je potrebné si zabezpečiť minimálne chrániče rúk a chrániče nôh. Cvičenci, ktorí sa zúčastnia súťaží potrebujú nutne chrániče zubov , suspenzory- chrániče rozkroku a dievčatá a ženy aj chrániče hrudníka.

Tréningy v roku 2020 budú  takto :

deti,muži,ženy,pokročilí :

Pondelok: 18,30-19,30 hod ZŠ Vajanského

Streda: 18-19 hod ZŠ Vajanského

Piatok: 18-19 hod ZŠ Vajanského

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Kurz Karate pre rodičov a starých rodičov :

Každý utorok :  18-19,30 hod,Karate pre rodičov a starých rodičov,

Centrum Voľného času v Modre.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Krúžok Karate pre deti do 15 rokov:

Utorok: 16-17 hod ZŠ Vajanského, Krúžok –  len deti do 15 rokov!!!

Na ZŠ Vajanskéko máme krúžok Karate ,pre deti zo ZŠ Vajanského ,

a ZŠ Ľudovíta Štúra v Modre, krúžok je len v utorok o 16 hod.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Ako sa cvičí karate? Pozri sa sem aké údery, kopy a postoje, sa používajú v karate.

Tu sú základne postoje v karate

A tu sú základné bloky v karate

Súvisiaci obrázok

Základné údery v karate

tsuki waza

Karate Agility- čo to je?

Predčasná špecializácia detí je často vyskytujúcich sa problémom. Slovenský zväz karate preto v roku 2015 zaradil medzi súťažné disciplíny karate  novú súťažnú disciplínu „karate agility.“ Obsahuje niekoľko na seba nadväzujúcich všeobecných pohybových činností v podobe dráhy, ktorú musia deti prejsť technicky za čo najkratší čas.

Vzorová ukážka Karate agility – veková kategória 5, 6 a 7 roční